خدمات توانبخشی

در این بخش فراهم نمودن یک برنامه توانبخشی منسجم و سازمان یافته برای بیماران از اهمیت ویژه ای برخوردار است که با کمک آن از پتانسیل بیمار استفاده کرده و عوارض بیماری را کاهش و عملکرد و مهارت بیمار را افزایش داده تا در نهایت بیمار بتواند به حداکثر استقلال فردی دست یابد و از حجم مشکلات تحمیلی به اطرافیان کاسته شود.

 
 
شاخه‌های توانبخشی قابل ارائه در مرکز:
  • فـــیزیوتراپی
  • کـار درمــانی
  • گفتار درمانی
درمانیک

فیزیوتراپی

رویکرد فیزیوتراپی شامل : کاهش درد،پیشگیری از ناتوانی یا برخی از جراحی ها،پیشگیری از آسیب های ورزشی یا کمک به ترمیم آنها، بهبود توانایی های حرکتی فرد،توانبخشی بعد از سکته ی مغزی، تصادف، یا جراحی، کنترل ادرار و مدفوع، بهبود تعادل فرد برای جلوگیری از زمین خوردن بخصوص در سالمندان، یاد گرفتن چگونگی استفاده از عضو مصنوعی، یاد گرفتن چگونگی استفاده ی صحیح از وسایل کمکی مثل عصا یا واکر می باشد.

درمانیک

کاردرمانی

کاردرمانی رویکرد های درمانی را در ۳ سطح :جسم ، ذهن، روان  در قالب فعالیت هدفمند و معنادار ارائه می دهد. یعنی درمان بوسیله کار و فعالیت. کاردرمانی برای افرادی که در اثر آسیب یا بیماری دچار محدودیت اختلال عملکرد روانی، اجتماعی، رشدی یا اختلالات یادگیری شده‌اند، به منظور ایجاد حداکثر استقلال، جلوگیری از ناتوانی و حفظ سلامتی است. این حرفه شامل ارزیابی، درمان و مشاوره است.

مشکلات افرادی که به کاردرمانی نیاز دارند دامنه وسیعی را دربرمی‌گیرد که می‌تواند حاصل یک صدمه، یا تصادف باشد یا ناشی از بیماری جسمی، اختلال عاطفی، تعارضات و فشارهای روانی یا حتی تأخیر در رشد یا اختلالات مادرزادی. این بیماران به تمام گروه‌های سنی از نوزادان، کودکان و … تا سالمندان می‌توانند تعلق داشته باشد.

درمانیک

باید به این نکته توجه نمود که خدمات اوژانسی باید از طریق سازمان اورژانس کشور و از طریق فوریت های پزشکی و تماس با شماره تلفن 115 پیگیری شود ومرکز مراقبت و درمان در منزل جهاد دانشگاهی فقط قادر به ارائه خدمات به بیمارانی می باشد که دارای شرایط پایدار و غیرمخاطره آمیز هستند.

WeCreativez WhatsApp Support
مشاور مرکز
پشتیبان شماره 101
در دسترس
WeCreativez WhatsApp Support
پشتیبان شماره 102
در دسترس