خدمات توانبخشی

در این بخش فراهم نمودن یک برنامه توانبخشی منسجم و سازمان یافته برای بیماران از اهمیت ویژه ای برخوردار است که با کمک آن از پتانسیل بیمار استفاده کرده و عوارض بیماری را کاهش و عملکرد و مهارت بیمار را افزایش داده تا در نهایت بیمار بتواند به حداکثر استقلال فردی دست یابد و از حجم مشکلات تحمیلی به اطرافیان کاسته شود.

 
 
شاخه‌های توانبخشی قابل ارائه در مرکز:
  • فـــیزیوتراپی
  • کـار درمــانی
  • گفتار درمانی
درمانیک

فیزیوتراپی

رویکرد فیزیوتراپی شامل : کاهش درد،پیشگیری از ناتوانی یا برخی از جراحی ها،پیشگیری از آسیب های ورزشی یا کمک به ترمیم آنها، بهبود توانایی‌های حرکتی فرد، توانبخشی بعد از سکته ی مغزی، تصادف، یا جراحی، کنترل ادرار و مدفوع، بهبود تعادل فرد برای جلوگیری از زمین خوردن بخصوص در سالمندان، یاد گرفتن چگونگی استفاده از عضو مصنوعی، یاد گرفتن چگونگی استفاده‌ی صحیح از وسایل کمکی مثل عصا یا واکر می باشد.

درمانیک

کاردرمانی

کاردرمانی رویکرد‌های درمانی را در ۳ سطح :جسم ، ذهن، روان در قالب فعالیت هدفمند و معنادار ارائه می‌دهد. یعنی درمان بوسیله کار و فعالیت. کاردرمانی برای افرادی که در اثر آسیب یا بیماری دچار محدودیت اختلال عملکرد روانی، اجتماعی، رشدی یا اختلالات یادگیری شده‌اند، به منظور ایجاد حداکثر استقلال، جلوگیری از ناتوانی و حفظ سلامتی است. این حرفه شامل ارزیابی، درمان و مشاوره است.

مشکلات افرادی که به کاردرمانی نیاز دارند دامنه وسیعی را دربرمی‌گیرد که می‌تواند حاصل یک صدمه، یا تصادف باشد یا ناشی از بیماری جسمی، اختلال عاطفی، تعارضات و فشارهای روانی یا حتی تأخیر در رشد یا اختلالات مادرزادی. این بیماران به تمام گروه‌های سنی از نوزادان، کودکان و … تا سالمندان می‌توانند تعلق داشته باشد.

درمانیک

باید به این نکته توجه نمود که خدمات اوژانسی باید از طریق سازمان اورژانس کشور و از طریق فوریت های پزشکی و تماس با شماره تلفن 115 پیگیری شود ومرکز مراقبت و درمان در منزل جهاد دانشگاهی فقط قادر به ارائه خدمات به بیمارانی می‌باشد که دارای شرایط پایدار و غیرمخاطره آمیز هستند.

WeCreativez WhatsApp Support
مشاور مرکز
پشتیبان شماره 101
در دسترس
WeCreativez WhatsApp Support
پشتیبان شماره 102
در دسترس